Пристрій аплікаційне Ляпко циліндричне «М'ячик голчастий» 4,0 Ag
Пристрій аплікаційне Ляпко «М'ячик голчастий», куля діаметром 55 мм, відстань між голками — 4 мм, кількість голок - 656.
Склад: мідь, залізо, цинк, срібло, нікель, гума медичного призначення.
«М'ячик голчастий» - універсальний аплікатор. Завдяки округлій формі він є незамінним помічником для нормалізації діяльності всіх органів і систем організму, а також використовується для відновлення життєвого тонусу, гарного настрою і працездатності.При проблемах пов'язаних з порушенням провідності нервової системи слід стискати м'ячик в долонях і обкатувати стопи. Це активізує біологічно-активні точки, що покращує чутливість кінцівок, що сприяє розвитку та відновлення функцій головного мозку.
Однак, це далеко не єдине його корисна якість. «М'ячик голчастий» може стати маленьким доктором і улюбленої колючим іграшкою для дітей як дошкільного, так і більш старшого віку. Цей аплікатор розвиває у дітей дрібну моторику, тактильну чутливість, зміцнює імунітет, сприяє розвитку мови, покращення пам'яті. Практика застосування довела, що діти, які використовують «М'ячик голчастий» (під наглядом батьків), значно випереджають у розвитку своїх однолітків.
«М'ячик голчастий» зручний для виконання «пальчикової гімнастики». Ця лікувальна методика широко застосовується психологами, валеологами, логопедами, реабілітологами, невропатологами і дефектологами, лікарями, які працюють з дітьми, які мають затримку мови, складності з нервово-м'язовим, нервово-психічним і психомоторним розвитком, що страждають на ДЦП, заїканням та іншими хворобами.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ
- Захворювання і пошкодження опорно-рухового апарату: перенапруження нервово-м'язового апарату; міозити, міалгія; тендовагініт; пошкодження зв'язкового апарату хребта і суглобів кінцівок; сколіоз; травми, переломи кісток, післяопераційні стани.
- Захворювання нервової системи: відновлення після черепно-мозкових травм і інсультів; неврологічні прояви остеохондрозу хребта; люмбаго, неврити, невралгії, міастенії, мляві і спастичні паралічі; істерія, неврастенія, безсоння; сексуальні неврози; нічний енурез; мігрень; хвороба Рейно; дитячий церебральний параліч.
- Захворювання серця і судин: гіпертонія, гіпотонія, ІХС (стенокардія, кардіосклероз); варикозне розширення вен нижніх кінцівок, геморой.
- Захворювання органів дихання: нежить, ангіна, ларингіт, бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, у тому числі алергічного походження.
- Захворювання органів травлення: гастрити; гіпотонія шлунка; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки; дискінезії кишечнику; коліт (запори); печінкова коліка; дискінезія жовчного міхура; панкреатит.
- Акушерство: ранні токсикози; гіпо - і гіпергалактія; збереження вагітності; знеболення і регулювання пологової діяльності, відновлення в післяпологовому періоді і після кесарева перетину.
- Жіночі хвороби: порушення оваріально-менструального циклу (аменорея, дисменорея); аднексити; клімактеричний синдром; безпліддя.
- Урологія: гломерулонефрит, пієлонефрит; ниркова коліка; цистити, цисталгії; простатити; аденома передміхурової залози.
- Шкірні хвороби: нейродерміт; кропив'янка, шкірний свербіж, екзема.
- Стоматологія: зубний біль; знеболювання при стоматологічних маніпуляціях.
- Ендокринні захворювання: гіпотиреоз, гіпертиреоз; цукровий діабет; аліментарне ожиріння.
- Зняття абстинентного синдрому при алкоголізмі та тютюнопаління.
- Відновлення життєвого тонусу, гарного настрою і працездатності.
Використовують масажер наступним чином.
При проблемах, пов'язаних з порушенням провідності нервової системи та психічної діяльності, необхідно впливати (прокатувати, робити легкі прожимы і притиски), на долоні і стопи, які являють собою зони проекції всіх органів і систем організму людини. Таке локальне вплив розвиває дрібну моторику і тактильну чутливість кінцівок і сприяє розвитку та відновлення функцій головного мозку у дітей і дорослих.
Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» зручно використовувати для «пальчикової гімнастики», широко використовуваної дитячими психологами, валеологами, логопедами, реабілітологами, невропатологами і дефектологами, тобто лікарями, які працюють з дітьми, які мають затримку мови, затримку нервово-м'язового, нервово-психічного та психомоторного розвитку, які страждають на ДЦП, заїканням та іншими хворобами.
Області застосування Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий»
- при пошкодженнях суглобово-зв'язкового апарату кистей і стоп для відновлення рухової функції стоп, кистей і пальців після травм (наприклад, контрактура Дюпюітрена, після зняття гіпсу);
- для «розробки» м'язово-суглобових контрактур і нормалізації рухів при аутизмі та дитячому церебральному паралічі (ДЦП);
- при черепно-мозкових травмах, інсультах на етапі домашньої реабілітації;
- при ураженнях периферичеких нервів;
- стрес-це напружений стан вегетативної нервової системи, переважання симпатичного відділу вегетативної нервової системи (проявом є холодні руки, оніміння пальців);
- для лікування психо-мовленнєвих розладів у дітей (в логопедичної практиці для тренування тонких рухів пальців);
- для профілактики і ліквідації м'язового пальчикового стомлення, підготовки руки до письма, підвищення працездатності, зняття нервової напруги (прояв нервового напруження - це холодні руки) як оздоровча технологія в освіті (пальчикова гімнастика і фізхвилинки в школі);
- для ефективної профілактики зап'ястного (карпального) синдрому, захворювання, яке розвивається із-за тривалого неправильного положення кисті при роботі з маніпулятором типу «миша» і клавіатурою комп'ютера;
- для зменшення психологічної тяги до куріння і заміщення шкідливої звички тримати сигарету в руках - робити прожимы і прокатування між долонями Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий»
- допомагає підготувати руки до гри на музичних інструментах, зняти скутість, привести м'язи в тонус, усунути похолодання кінчиків пальців, викликаний хвилюванням, а також зняти втому і біль у передпліччі з-за тривалих занять;
- зняття стресу. При катанні м'яча в долоні створюється приємне розслаблюючу відчуття, стимулюються нервові закінчення і численні біологічні активні точки, розташовані на долоні.
Для зняття болю і досягнення ефекту гальмування-седатирования Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» впливають на зони больових або проблемних точок від центру до периферії проти годинникової стрілки протягом 15-20 хв.
Для отримання ефекту стимуляції - впливають на точки загального спектра дії за годинниковою стрілкою від периферії до центру протягом 7-10 хв.
Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» є засобом посиленого впливу на зони больових і проблемних точок на тілі людини.
На зону больової точки, наприклад, розташованої в попереково-крижовому відділі хребта в паравертебральній зоні (зона виходу нервового корінця), можна лягати всім тілом на Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» Для зменшення тиску під протилежну симетричну сторону можна укладати валик або згорнуте махровий рушник.
Використовуючи зони спазмированной мускулатури таким чином можна проводити ортопедичну корекцію при S-образних сколіозах.
Для отримання тонізуючого ефекту можна проводити вплив Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» по ходу руху енергії в каналі до появи стійкої гіперемії шкіри по ходу меридіана (приблизно 7-10 хв.), а для одержання седативного ефекту - проти ходу руху енергії в каналі до стійкої гіперемії шкіри (приблизно 10-15 хв.).
Схема напрямку енергетичних каналів для впливу Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий», валик
Рис. Напрямок руху ВАЛИКА ЛЯПКО по ходу енергетичних каналів.
Хід енергетичних каналів описано в посібниках з рефлексотерапії.
Швидка допомога.
У разі виникнення невідкладного стану (непритомність, втрата свідомості) Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» проводити швидкі постукуючі, колючі руху по кінчиках пальців рук і ніг, на мочці вуха а також кінчика носа. Тривалість процедури 20 секунд, з паузою 15 сек, повторювати 2-3 рази. При больовому синдромі докласти Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» в точку болю або точку відповідності проблемі, згідно з наявними у Вас схемами розташування точок акупунктури, притиснути і витримати хвилин 5-10-20
При невралгії трійчастого нерва, особових симпаталгиях і зубного болю додатково застосовувати Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» в зонах найбільшої болю на 10-30 хв. і короткочасно (2-5 хв.) на симетричні зони. Також необхідно вплив на мочку вуха з боку болю. Для підвищення ефективності слід короткочасне (1-2 хв) впливати на мочку вуха здорової сторони особи. Для зняття болю після екстракції зуба впливати на мочку вуха м'ячиком.
Кардіалгії (болі в області серця), як правило, супроводжуються остеохондрозом шийного або грудного відділів хребта. Впливати потрібно на больові точки в області грудної клітини і паравертебрально вздовж грудного відділу хребта, а також в зонах проекції кистей і стоп. З метою потенціювання (посилення) впливу в рецептуру необхідно включати симетричні точки і зони протилежного боку. Наприклад, зона болі зліва - прикладати праворуч.
Точки і зони додатки Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» на верхніх кінцівках при різних захворюваннях та станах (див. рис.1)
1. Шао-шан (P11) - відноситься до активних точок, використовується при невідкладних станах. Володіє жарознижуючим» дію при захворюванні горла, запаленні мигдалин, є точкою швидкої допомоги при втраті свідомості.
2. Юй-цзи (P10) - кашель, що супроводжується гикавкою, болі в області грудей,підвищення температури тіла, озноб.
3. Тай-юань (P9) - тонізує легкі, перетворює слиз - кашель, кашель з водянистою слизом, сором у грудях з утрудненням дихання і неможливість лежати, астма.
4. Чжун-чун (MC9) - сама дистальна точка. Розташована в центрі кінчика середнього пальця кисті, легкодоступна, використовується при втраті свідомості з нерухомістю мови, нездатність говорити.
5. Хе-гу (GI4) - чинить знеболювальну дію при болях в горлі, головного болю, втрати голосу, точка швидкої допомоги при падінні артеріального тиску (протипоказана при вагітності).
6. Шао-чун (C9) - точка знімає хвилювання, занепокоєння при серцебитті, біль у грудині, надмірне вдихання, точка швидкої допомоги при втраті свідомості.
7. Шень-мень (C7) - точка широкого спектру дії, використовувати при безсонні, поганої пам'яті, печаль, стреси, занепокоєння, втрата голосу, хвилювання.
8. Шан ян (GI1)- дистальна точка вказівного пальця: зубний біль, оніміння щелепи, біль в низу щоки, припухлість підщелепної область, глухота, шум у вухах, при втраті свідомості.
9. Хоу-сі (IGЗ) - точка широкого спектра дії, чинить сприятливу дію на потилицю, шию і спину. Біль шиї, труднощі обертання, біль в спині і плечі, біль в поперековій області в колінах, болю у руці, лікті, контрактура і болю в пальцях.
10. Ле-цює (P7) — точка широкого спектру дії, використовується при задишці, кашлі, закладеності горла, головного болю, слабкості та болю зап'ястя та кисті.
11. Ян-сі (GI5) - полегшує біль - постійний головний біль в області чола, зубний біль (при карієсі), вушна біль, шум у вухах і глухота. Показана при слабкості та болю зап'ястя, контрактура п'яти пальців, важко підняти лікоть.
12. Ней-гуань (MC6) - одне з дій цієї точки - регулює серце, заспокоює дух. Показання - раптовий біль в серці, відчуття удушення у грудях ( при хвилюванні), відчуття сильного биття серця, порушення частоти серцевих скорочення і ритму, емоційні порушення, безсоння.
Точки і зони додатки Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» на нижніх кінцівках при різних захворюваннях та станах (див. рис. 2)
Точки і зони додатки Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» на тулуб при різних захворюваннях та станах (див. рис. 3)
Точки і зони додатки Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» в області голови при різних захворюваннях та станах (див. рис 4)
Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» і Су-джок терапія (див. рис. 5)
Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» може бути з успіхом використані для підтримки стану організму, впливаючи ними на активні зони відповідності на долонях за методикою Су-джок терапії.
У Вас виникли проблеми з яким-небудь органом? Роздивіться уважно малюнок відповідності зі схемою на кистях рук і стопах. Визначте область з точкою відповідності проблемному органу. Прикладіть до цієї зони Аплікатор Ляпко «М'ячик голчастий» і натисніть, помасажуйте кілька хвилин. Регулярно масажуючи обрану зону на долоні, на стопах Ви зможете істотно поліпшити стан хворого органу.
Як користуватися аплікатор Ляпко?
Плоскі статичні аплікатори і аппликаторные валики використовуються для впливу на основні, додаткові та допоміжні зони. Валики також використовують на зони вздовж хребта (зони розташування співчутливих точок) для рефлекторної діагностики. Як за допомогою аплікатора, так і за допомогою валика можна за короткий термін зняти біль, відновити працездатність, перевести нервову систему із стресового стану в нормальний, отримати терапевтичний ефект при різних патологічних станах.
У 90% випадків необхідно впливати на ту зону, яка турбує (зона болю), а для підвищення ефективності лікування слід впливати на додаткові і допоміжні зони. В загальну рецептуру завжди необхідно включати основну зону (область хребта). Додаткові і допоміжні зони потрібно використовувати в тому випадку, коли з ряду причин неможливо впливати на основну зону. Додаткові і допоміжні зони можуть перебувати на дільницях, протилежних по розташуванню до основної зоні. Для потенціювання (посилення) лікувального ефекту доцільно включати в рецептуру впливу симетричні зони здорової сторони.
Для досягнення доброго терапевтичного ефекту необхідно:
- Правильно вибрати зони, режими та способи впливу.
- Правильна укладка на аплікатори.
Головна умова правильної укладки – рівномірний розподіл ваги тіла на всій поверхні аплікатора. Ні в якому разі не укладайте аплікатор на абсолютно рівну поверхню. Щоб правильно укласти аплікатори, необхідно найбільш точно змоделювати вигини хребта в шийному та поперековому відділах за допомогою подушок і згорнутих валиками рушників.
Протягом перших п'яти хвилин «спілкування» з аплікатором щодо дискомфортні пекучі відчуття переходять в комфортні відчуття потужного тепла, приємною «вібрації», поколювання, в подальшому може виникнути відчуття сонливості, загального розслаблення, що переходить в здоровий повноцінний сон.
ПАМ'ЯТАЄТЕ!
При дискомфорті протягом 10-15 хвилин, аплікатори слід прибрати і застосовувати тільки через 5-10 годин або на наступний день, захоплюючи меншу зону. Причинами дискомфортних відчуттів можуть бути: неправильне накладення аплікаторів, тобто нерівномірність навантаження на голки, сповзання з аплікаторів, що супроводжується царапанием шкіри. Для усунення цих явищ слід піднятися над аплікатором і опуститися на нього знову, підклавши під колінні суглоби м'який валик.
Тривалість дії
Час впливу аплікаторів залежить від наявних у даному випадку симптомів і тієї конкретної задачі, яку Ви перед собою ставите. При інтенсивних болях, підвищення артеріального тиску, дратівливості, збудженні, безсонні рекомендується використовувати аплікатори в другій половині дня або перед сном. Тривалість впливу – 15-30 хвилин, для валика – 10-15 хвилин.
При гіпотонії, сонливості, слабкості, зниження чутливості, у ослаблених хворих і людей похилого віку вплив ефективно проводити в ранкові години і першу половину дня. Тривалість сеансу становить для аплікатора – 7-10 хвилин, для валика – 5-7 хвилин. В окремих випадках виражений позитивний ефект досягається тривалим впливом від 30 хвилин до 1-2 годин. Курс лікування становить 1-2 тижні. Лікування можна повторити через 2-4 тижні.
Є позитивний практичний досвід тривалого, протягом декількох місяців поспіль щоденного застосування аплікаторів. Спостерігалося стійке поліпшення самопочуття, зняття хронічної болю, підвищення життєвого тонусу і працездатності.
Рекомендації щодо застосування аплікаторів Ляпко
- При Остеохондрозі хребта на аплікатори лягають спиною, можна розташовувати їх по всій площі шиї, спини, попереково-крижовій області.
- При головних болях, болях в шиї, плечовому поясі, руках, в області серця, у верхніх і середніх відділах грудної клітки аплікатори слід підкладати під голову, шию, плечовий пояс, верхні і середні відділи грудної клітки, доповнити впливом на кисті і стопи.
- При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок аплікаторами впливають під середній або нижній відділи спини і під поперек, а для посилення ефекту – на живіт, притиснувши мішечком з піском. Можна використовувати на ті ж зони аппликаторный пояс «Малюк».
- При болях внизу живота, в крижах, попереку, нижніх кінцівках, а також при захворюваннях і порушеннях функцій органів малого тазу аплікатори застосовують на поперековий відділ і крижово-сідничний область і низ живота.
- При травмах, переломах аплікатор накладають на відділ хребта, відповідний сегментарної іннервації пошкодженої кінцівки, на 15-30 хвилин, потім вище або нижче перелому.
- Для прискорення загоєння і відновлення функцій кишківника після операції аплікатори укладають вище або нижче місця операції.
- При порушенні функцій тазових органів для викликання сечовипускання або його нормалізації, а також при запальних захворюваннях матки, придатків, сечового міхура, простатитах, аденомі простати аплікатори використовують під поперекову і крижово-сідничний область.
- При застудах, хронічних захворюваннях легень, бронхів аплікатором користуються як «гірчичником». Зона застосування: спина, шийно-коміркова область, передня поверхня грудної клітки, області грудини.
- Для зняття нападу бронхіальної астми лягти на аплікатор шийно-комірцевої зони з захопленням середнього відділу грудної клітки або використовувати аппликаторный пояс, а голчастим валиком або маленьким пензликом проводити «болючі» притиски зони грудини і верхніх відділів передньої поверхні грудної клітки. При цьому обов'язково стримувати дихання по методу Бутейко.
- При нежиті, алергічної або простудної етіології на аплікаторі потрібно лежати зоною потилиці, а маленькими аплікаторами впливати на область проекції гайморових пазух.
- При артеріальній гіпертензії, сильних головних болях аплікатори застосовують на шийно-комірцеву зону, середній грудний відділ, зону шиї, голови, крижову область, стопи.
- При ІХС, стенокардії, порушеннях ритму та інших захворюваннях серцево-судинної системи захоплюють кінчик верхній і середній відділи грудного відділу хребта, зону відповідності серця на кисті, зону нігтьового ложа мізинця.
- При виразковій хворобі шлунка, панкреатиті – нижній грудний і поперековий відділи хребта, при загостренні – вище і нижче зони болю (спина, живіт або у вигляді пояса).
- При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок зона додатки – поперековий відділ з захопленням нижньо-грудного відділу хребта та область грудної клітини праворуч (зона проекції печінки) 15-25 хвилин.
- Для ефективного спалювання жирових відкладень аплікатор (крок 6,8 мм) прикладати на 7-10 хвилин до зон найбільшого ожиріння по черзі і зону хребта – поперековий відділ – 15-20 хвилин.
- Токсикози вагітності ранні – зона грудної клітини, верх поперекового відділу — 10-20 хвилин, верх живота – 15 хвилин.
- При больовому синдромі в попереково-крижовому відділі, для поліпшення кровопостачання матки і повноцінного розвитку плоду – поперековий і крижовий зони; вплив м'яке, делікатне; бажано аплікатор з невеликим кроком (4,9 мм – 5,8 мм). Відчуття повинні бути комфортними.
- Для збереження і стимуляції лактації при годуванні – верхній і середньо-грудний відділи спини, 15-20 хвилин, 1-3 рази в день.
- При маститах аплікатор укладають на зону запалення молочної залози і зону середньо-грудного відділу хребта на 10-15 хвилин 1-3 рази в день.
- При інсультах аплікатор використовують на всі відділи хребта, на кінцівки, починаючи зі здорової сторони, потім на область голови та шиї, обов'язково завершуючи процедуру впливом на стопи, сидячи або стоячи.
- При захворюваннях щитовидної залози впливати на шийний відділ хребта. Ефективним є вплив на додаткові зони: крижово-копчиковую і зону наднирників. Процедуру слід завершувати впливом на стопи. Особливу увагу слід звернути на область зчленування другої фаланги великого пальця і стопи (плюсне-фалангового зчленування великого пальця) – з підошовної і з тильної сторони стоп.
|